Pohár FAČR

Modřice - Baník Zbýšov 1:0

Ve středu 1.8.2012 sehrál Baník Zbýšov A zápas 2.předkola FAČR v Modřicích. Kostru týmu tvořili dorostenci (se svým trenérem Petrem Dvořákem), doplněni několika hráči áčka a béčka. Soupeř hraje 1.B třídu.

Sestava: Jelínek - Krchňavý,Fejta,Všetečka,Bazal - Kazda,Šrámek,Foral,Molnár,Svoboda - Nekuža. Náhradníci: Barvíř,Levý.

Dorost odolával statečně a s úspěchem odvracel nájezdy domácích. Ti si s námi nedovedli vůbec poradit. Hlavně naše obrana dirigovaná matadorem Pavlem Fejtou jim dělala nebetyčné problémy. Ve snaze rychle vstřelit branku kupili jednu chybu za druhou. Čím víc se snažili, tím víc byli v křeči. Smůla, že naši dorostenci neměli více zkušenosti s velkým fotbalem. Určitě by nemohoucnosti Modřic dokázali využít. I tak se dostali do několika slibných situací, ale šance Šrámka a hlavně Svobody vyzněly na prázdno. A tak poločas skončil pro nás lichotivým, ale zcela zaslouženým, skórem - 0:0.

Platonický tlak pokračoval ze strany domácích i v druhé půlce. A z perfektní defenzivní hry Baníku byli až zoufalí. Jejich slabinou byla nejen špatná hra v poli, ale katastrofální střelba. Dokladem toho byla 60.min., kdy netrefili naši svatyni ani z 5 metrů. My jsme z protiútoku zahrozili Markem Nekužou. V 61.min. dostal ideální pas, utekl po pravé straně obráncům a vyslal dělovku k pravé tyči. Škoda, že byl dost z úhlu. Gólman reflexívně vyráží na roh. V 66.min. při nás stálo štěstí. Modřičtí nastřelují břevno. V následující minutě nás ale fotbalová Fortuna opustila. V 76.min. kopou domácí roh a z hlavičky z malého vápna se ujímají vedení - 1:0. Avšak v 70.min. potkali pro změnu štěstěnu Modřice. Po krásné akci Baníku nastřeluje Nekuža tyč. Zápas končí a myslím si, že kdo si nejvíce oddechl, tak to byli modřičtí. Kulci za předvedený výkon zasluhují jedničku s hvězdičkou.

napsal : p.Rezáč

Turnaj 4Z

Sestava :   Dominik Jelínek, Karel Sakánek, Ondřej Vališ, Jakub Barvíř, David Kazda, Jakub Foral, Petr Šrámek, Filip Svoboda, Marek Nováček, Marek Nekuža, Radim Kozel, Lumír Levý, David Škula, Pavel Fejta, Patrik Všetečka

Trenér: David Nešpor

Vedoucí týmu: Petr Dvořák

Dne 28.7.2012 jsme byli pozváni na turnaj 4Z do Zakřan k příležitosti 100. Výročí Sokola Zakřany.      Na turnaj  jsme se sestavili tým z hráčů dorostu , doplněné hráči z B-týmu Zbýšova. Ve velkém vedru dostáváme jako prvního soupeře domácí Sokol Zakřany. Od začátku zápasu jsme hráli otevřenou a více než vyrovnanou partii. Šance se střídali na obou stranách. Po jedné krásné kombinační akci se ujímáme vedení 1:0. Zakřany však po pár minutách využívají naši nepozornost v obraně a srovnávají na stav 1:1. Ale náš tým to příliš nerozhodilo a déle krásnou pohlednou hrou drží zakřanské pod mírným tlakem. A po dalších pár minutách se opět ujímají vedení. Po tvrdé a zároveň chytré hře našich středních záložníků zvyšujeme na 2:1. A co víc o pár chvil později zvyšujeme dokonce na rozdíl dvou branek. Po chybě zakřanských beků zvyšujeme na 3:1. Jenže ukolébaní dvougolovým náskokem necháváme laxním přístupem Zakřany snížit na rozdíl jednoho golu. Poté dostáváme pod tlak, který ukončí až poločasový hvizd rozhodčího. Druhá půle byla pro nás jako z jiného světa. Téměř jsme Zakřany nepustili do šance a sami, když za přispění hrubek domácí obrany, demolujeme zakřanský tým. Na naše kopačky se dostává jistota , kterou proměňujeme 5- ti brankami během pár minut. Ke konci sice došli síly , čehož domácí využívají ke vstřelení dvou branek , ale naštěstí už zbylo domácím málo času na srovnání. Ne- li k otočení zápasu. I díky úpornému a neutuchající snaze zbýšovských hráčů. Dovádíme utkání do vítězného konce. Zakřany jsme nakonec porazili divokým výsledkem 7:4  Střelci branek : Mara Nekuža 3x , Radim Kozel 1x , Jakub Foral 1x, David Škula 1x, Pavel Fejta 1x

Finále bylo sladkou odměnou za těžkým zápasem.

Ve finále jsme se střetli s lepším z dvojici Zastávka- Zbraslav. Tento zápas oslabená Zbraslav jasně prohrála a tak nás čekal silný soupeř Čechie Zastávka.

Tento zápas byl od začátku do konce jasnou záležitostí Čechie, která našim borcům příliš nedovolila. Hra dorostu nebyla vůbec špatná , ale kvalita zastáveckých mužů byla hodně znát. Finále bylo pro nás trpkou záležitostí. Čechie nás jasně rozmetla 10:0, což jasně ukazuje na rozdíl našeho bojujícího dorostu s vyzrálým týmem Zastávky.

Ale i tak druhé místo na turnaji a předvedená hra byla více než potěšující.

Velký dík pak také patří zakřanským , kteří tento turnaj zorganizovali.